Do ślubu został wam już tylko miesiąc? Podpowiadamy, o czym warto pamiętać!

Przygotowania do ślubu to złożony proces, podczas którego musicie pamiętać o wielu rzeczach. Warto podzielić go na etapy i w określonym czasie zająć się odpowiednimi sprawami, w ten sposób unikniecie niepotrzebnego stresu i o niczym nie zapomnicie. Ostatnie 30 dni przed ślubem to odpowiedni moment na dopięcie wszystkich spraw na ostatni guzik, lecz także na niezbędny Pannie Młodej relaks i zadbanie o urodę.

Mamy dla Was kilka porad dotyczących tego, o czym powinniście pamiętać i na czym się skupić, gdy do ślubu został miesiąc.

RVSP – Répondez s’il vous plaît

Upewnijcie się, że Wasi goście otrzymali zaproszenia ślubne i wybierają się świętować z wami ten szczególny dzień. Ich potwierdzenie nie tylko będzie grzecznością, lecz także pomoże Wam w dalszej organizacji wesela – przygotowania menu, skompletowania upominków i rozplanowania miejsc przy stołach.

Lista gości

Zadbajcie o to, aby lista gości była gotowa najpóźniej do tygodnia przed ślubem i nie zapomnijcie jej dostarczyć do miejsca, gdzie urządzacie wesele. Taki dokument możecie sporządzić w Excelu lub w zwykłym notesie i wypisać w nim wszelkie istotne kwestie, które dotyczą waszych gości. Babcia potrzebuje transportu do sali weselnej? Ciocia Marysia nie je mięsa? To rzeczy, o których bardzo łatwo zapomnieć w ferworze ślubnych przygotowań, a za ich uwzględnienie wasi goście będą wam wdzięczni.

Startup Stock Photos

Kosmetyczka

Jeśli Panna Młoda planuje wizytę u kosmetyczki, to warto pamiętać, żeby nie zarezerwować jej zbyt blisko daty waszego ślubu. Skóra podrażniona zabiegami kosmetycznymi musi mieć czas na regenerację, zatem idealną porą na ich przeprowadzenie są 2-3 tygodnie wcześniej. W tym czasie powinny zniknąć wszelkie zaczerwienienia i ślady po wykonywanych zabiegach, a cera będzie świeża i promienna.

Próbny makijaż

Makijaż ślubny powinien podkreślać urodę Panny Młodej, być wyrazisty lecz niezbyt mocny i, przede wszystkim, powinien być trwały. Ideałem byłoby, gdyby pod koniec weselnej zabawy wyglądał dokładnie tak samo, jak na początku ceremonii.  Niestety nie zawsze się to udaje, głównie ze względu na niskiej jakości kosmetyki, jakimi posługują się niedoświadczone wizażystki lub same Panny Młode. Do wykonania makijażu ślubnego warto sięgnąć po lepszej jakości produkty kosmetyczne, z nieco wyższej półki, których trwałość będzie zadowalająca. Istotną rzeczą jest także wykonanie makijażu próbnego z kilkunastodniowym wyprzedzeniem – jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet, które posiadają cerę wrażliwą i alergiczną.

Teściowa z piekła rodem

Kochamy nasze Teściowe i każda ich życiowa porada jest na wagę złota, ale w tak stresujących chwilach, jak przygotowania do ślubu, ich zaangażowanie może być przytłaczające. Pamiętajcie, że ślub i wesele jest przede wszystkim dla was. To wasz dzień, wasza ceremonia i wasze piękne wspomnienia na całe życie. Nie pozwólcie sobie ich zepsuć. Jeśli rodzice Pana Młodego lub Panny Młodej usiłują przejąć stery – subtelnie acz stanowczo podziękujcie im za wsparcie i poproście o uszanowanie waszej wizji. Pamiętajcie – to wy decydujecie.

Męskie sprawy

O ile większość Panien Młodych uwielbia decydować o każdym szczególe wesela, o tyle warto pewne kwestie pozostawić w gestii Pana Młodego. Samochód marzeń – czyżby klasyk ze skórzanymi fotelami? Niech Pan Młody wybierze swój ideał. Może też zadbać o alkohol na weselu, wybrać jego rodzaje oraz odpowiednią ilość.

c6o73pd4nw-1

Podzielcie się zadaniami

Najważniejsze na koniec – nie zostawiajcie organizacji wesela w całości na głowie tej drugiej osoby. To wasz dzień, więc razem go zaplanujcie. Organizację uroczystości potraktujcie jako wspólny projekt – jeśli oboje wykażecie się w realizacji swoich zadań – osiągniecie spektakularny efekt. Zaufajcie sobie nawzajem i niech to będzie wesele waszych marzeń!